english česky

Obchodní podmínky

1. Obecná ustanovení

Tyto obchodní podmínky a reklamační řád vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího, kterým je DESIGN-M, v.o.s., Michal a Šárka Kourkovi, Jindřichovská 8, Jablonec nad Nisou, IČO: 61328235, e-mail: info@design-m.cz, tel: 488 588 120 a kupujícího. Veškeré smluvní vztahy jsou uzavřeny v souladu s aktuálním zněním zákona č. 89/2012 Sb., Občanského zákoníku.

Uzavřením kupní smlouvy kupující stvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a reklamačními podmínkami a že s nimi souhlasí. Přijetí objednávky je následně spotřebiteli potvrzeno. Tyto obchodní a reklamační podmínky tvoří nedílnou součást uzavřené smlouvy.

 

2. Způsob nákupu

Zákazník provádí objednávku prostřednictvím formulářů v e-shopu:

 1. přidáním zboží do nákupního košíku;
 2. potvrzením výběru svého zboží;
 3. zadáním nezbytných kontaktních údajů;
 4. určením způsobu platby;
 5. odesláním objednávky.
Po odeslání objednávky Vám bude doručen email s potvrzením vašeho nákupu. Potvrzením objednávky vzniká mezi prodávajícím a kupujícím smluvní vztah.

 

3. Způsob úhrady a doručení

Ceny uvedené na těchto stránkách jsou uvedeny včetně DPH bez nákladů na dopravu.

Zákazník může zvolit ze dvou způsobů uhrazení svého nákupu:

 1. platba předem na účet: Zákazník převede celkovou sumu objednávky na účet 2100527001/2010. Variabilní symbol pro převod je číslo Vaší objednávky. Celková suma objednávky zahrnuje cenu zboží, poštovné a balné. Poštovné a balné, pokud celková hmotnost zásilky nepřesáhne 500g, činí 55,- Kč. Zboží je odesláno ihned po připsání celkové sumy objednávky na účet. Max. doba pro odeslání je 5 pracovních dnů. Při objednávce převyšující 1000 Kč bez poštovného platí nabídka poštovného zdarma.
 2. zaslání zboží na dobírku: Objednané zboží bude odesláno jako doporučená zásilka s dobírkou Českou poštou, s. p. a platba proběhne při převzetí zásilky. Poštovné a balné, pokud celková hmotnost zásilky nepřesáhne 500g, činí 105,- Kč. Pokud celková cena objednávky bez poštovného převýší 1000 Kč, platí nabídka poštovného zdarma. Zboží je zasláno co nejdříve po obdržení objednávky. Max. doba pro odeslání je 5 pracovních dnů. Zboží musí být na poště vyzvednuto nejpozději do 14ti dnů, jinak Česká pošta s.p. vrací nevyzvednuté zásilky zpět.
 3. nevyzvednutá zásilka: V případě nevyzvednutí zásilky zaslané na dobírku je kupující povinen uhradit prodávajícímu náklady spojené s jejím odesláním. Je možné se pochopitelně domluvit na opětovném zaslání. Pokud máte od nás objednanou zásilku a víte, že budete déle než týden mimo doručovací adresu, prosím sdělte nám tuto informaci nejlépe e-mailem. Sladíme tak čas dodání s Vašimi možnostmi a předejdeme tak mnoha nepříjemnostem.
 4. zaslání zboží na Slovensko: Na Slovensko zasíláme zboží pouze formou platby předem na účet. Objednané zboží bude odesláno okamžitě po připsání celkové částky objednávky na náš účet 2100527001/2010, SWIFT: FIOBCZPP, IBAN: CZ29 2010 0000 0021 0052 7001, jako doporučená zásilka Českou poštou, s. p. Max. doba pro odeslání je 5 pracovních dnů. Variabilní symbol pro převod je číslo Vaší objednávky. Poštovné a balné, pokud celková hmotnosti zásilky nepřekročí 50g, činí 110,- Kč. Při vyšší hmotnosti zásilky (do 100g) činí poštovné 135,- Kč a do 250g 180,- Kč. I pro naše zákazníky ze Slovenska platí nabídka poštovného zdarma při objednávce přesahující 1000,- Kč.

 

4. Odeslání zboží

Zásilky zasíláme nejčastěji prostřednictvím České pošty s.p. Nejdelší doba pro odeslání je pět pracovních dnů. Obvykle však bývá zboží odesláno do 24 hodin od přijetí objednávky a nebo připsání celkové sumy objednávky na účet. Odeslání zboží bude potvrzeno zasláním e-mailu. Pokud ani do několika dní po odeslání není zásilka doručena, je pravděpodobné, že pracovník České pošty nezanechal oznámení o uložení a zásilka čeká na vyzvednutí na Vaší poště.

 

 

5. Vrácení zboží

Zákazník má právo zboží bez udání důvodu do 14 dnů vrátit. Postup při vrácení zboží:

 1. informujte nás o Vašem postupu na e-mailu info@design-m.cz
 2. zboží zašlete jako doporučený balík (ne na dobírku!) na adresu DESIGN-M, v.o.s., Jindřichovská 8, Jablonec nad Nisou, 466 02;
 3. zboží nesmí jevit jakékoliv známky opotřebení a musí být zabalené v originálním obalu (je myšlen vnitřní obal, nikoliv vnější obálka);
 4. je nutné doložit námi vystavený doklad o zaplacení;
 5. je-li zboží v pořádku, okamžitě Vám vrátíme peníze bankovním převodem na Váš účet, který laskavě uveďte v informačním e-mailu; max.doba pro vrácení peněz je 10 pracovních dnů.
 6. peníze budou vráceny pouze za zboží, nikoli za poštovné;
 7. ujednání o vrácení zboží se nevztahuje na dodávky velkoobchodního charakteru.

 

6. Reklamace

Na veškeré zboží se vztahuje zákonná lhůta 24 měsíců, pokud není uvedeno jinak. Postup při reklamaci zboží:

 1. informujte nás o tom na e-mailu info@design-m.cz
 2. záruka se vztahuje pouze na výrobní vady a vady materiálu (tedy nikoli na poškození způsobené nesprávným používáním nebo běžným opotřebením) a je možné ji uznat pouze na základě doložení dokladu o zaplacení;
 3. zboží zašlete jako doporučený balík (ne na dobírku!) na adresu DESIGN-M, v.o.s., Jindřichovská 8, Jablonec nad Nisou, 466 02;
 4. je nutné doložit námi vystavený doklad o zaplacení;
 5. při uznané reklamaci Vám bude zboží vyměněno, pokud to není možné, budou peníze vráceny;
 6. doba vyřízení reklamace činí 30 dnů;
 7. peníze budou vráceny pouze za zboží, ne za poštovné.

V případě jakékoli nespokojenosti kupujícího s dodaným zbožím postupujeme dle kodexů podnikatelského a mezilidského chování, které dobrovolně dodržujeme, a upřednostňujeme mimosoudní vyřizování případných stížností spotřebitelů.

 

7. Ochrana dat

Závazná kupní smlouva zůstane bezpečně uložena v databázi našich webových stránek a v případě zájmu či nutnosti bude zákazníkovi umožněn přístup k jeho vlastní objednávce. Chyby a omyly vzniklé nepozorností při zadávání objednávky lze kdykoli před odesláním zakázky uvést na správnou míru prostřednictvím telefonu či našeho e-mailu.

Zavazujeme se, že Vaše osobní údaje neposkytneme v jakékoli podobě třetí straně. Vaše osobní údaje budou podle zákona zabezpečeny a použity pouze při komunikaci mezi námi a Vámi. Zpracování a nakládání s osobními údaji probíhá v souladu se zákonem 101/2000 Sb. na ochranu osobních dat.

 


© 2008 Design M - Jindřichovská 8, Jablonecké Paseky, 466 02 Jablonec nad Nisou, tel: 606 80 63 63, e-mail: info@design-m.cz bitcoin cz, tvorba www stránek: jezek-web.com